FİLTRE

İletim parazitinin bastırılması

FİLTRE

FİLTRELER HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

EMC filtreleri hat üzerinden iletilen parazitleri bastırmak için kullanılır. Yayılma maksimum düzeyde iletken uyumsuzluğu ile önlenir. Bu da hem tüketiciden ağa hem de ağdan tüketiciye olan parazitin bastırıldığı anlamına gelir.

REOtek fazlı şebeke filtreleri, güçlü tıkaç bobinleri sayesinde olası en yüksek sönümlemeye ulaşır. Tek fazlı şebeke filtreleri, tek aşamalı veya iki aşamalı filtre olarak sunulur ve böylece uygulamanızın sınır değerleriyle ilgili EMC yönetmeliklerine uygundur. Üç fazlı şebeke filtreleri, tüketiciden ağa ve ağdan tüketiciye her iki yönden de parazitleri filtreler.

REO du/dt filtreleri, tasarımları sayesinde gerilim artışlarını bastırarak tolere edilebilir seviyeye getirir. DC filtresi, güneş ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerjiler için inverterilerin şebekeye bağlı sorunlarını ortadan kaldırır . Bunlar, modern güç yarı iletkenlerinin hızlı anahtarlama süreçlerinden kaynaklanır ve örneğin güneş modüllerinin erken yaşlanmasına neden olabilir.
REO harmonik filtreleri THD’nin (Toplam Harmonik Bozulma) azaltılması için kullanılır. Harmonik akımlar o kadar güçlü bir şekilde bastırılır ki THD %5’in altına iner (örneğin, kesintisiz güç kaynağı sistemlerinde). Reaktif güç harmonik filtre (örn. REOWAVEpassive) ile azaltılır ve %30’a kadar enerji tasarrufu sağlar. REO sinüs filtreleri, frekans dönüştürücüler için sinüzoidal bir çıkış voltajı sağlar.

REO du/dt filtreleri, tasarımları sayesinde gerilim artışlarını bastırarak tolere edilebilir seviyeye getirir. Frekans inverteri ile motor arasındaki kısa kablolar için, bir du/dt filtresi artış hızını sınırlar ve frekans inverteri ile motor arasındaki ideal bağlantıyı oluşturur. REO yüksek akım filtre özellikle rüzgar enerjisi tesisleri ve endüstriyel uygulamalarda, yüksek mevcut uygulamaların parazitlenmesinin giderilmesi için dizayn edilmiştir. 480V ve 690V gerilim seviyeleri için farklı filtre serileri mevcuttur. REO yüksek akım filtreleri, farklı gövde varyantları ile teslim edilebilir ve bu sayede pek çok farklı çevre koşullarına uyum gösterebilirler. Paslanmaz çelik bir muhafazada, bu filtreler, artırılmış tuz püskürtme uygunluğu sayesinde açık deniz uygulamaları için idealdir.

REO’nun filtre kombinasyonu ile, üç fazlı bir şok bobinleri ve EMC filtresi bir araya gelir. Bu kombinasyon EMC problemleri ve harmonikleri minimize eder ve enerji maliyetlerini %20’ye kadar azaltır. Hat bobini, harmonik reaktif gücü telafi ederek besleme ağındaki gerilimi giderir. Bu şekilde, harmonikler ve özellikle komütasyon oynamaları önemli ölçüde azalacaktır. Üç fazlı hat filtresi kullanılarak, EN 55011 ve EN 618003 uyarınca parazit darbeleri ve aşırı gerilimler bastırılır.

REO Einphasen-Netzfilter CNW 101

REO TEK FAZLI ŞEBEKE FİLTRELERİ

REO tek fazlı şebeke filtreleri, güçlü tıkaç bobinleri sayesinde olası en yüksek sönümlemeye ulaşır.
Tek fazlı şebeke filtreleri, tek aşamalı veya iki aşamalı filtre olarak sunulur ve böylece uygulamanızın sınır değerleriyle ilgili EMC yönetmeliklerine uygundur.

REO EMV Filter CNW 105

ÜÇ FAZ ŞEBEKE FİLTRELERİ

Üç fazlı şebeke filtreleri, tüketiciden ağa ve ağdan tüketiciye her iki yönden de parazitleri filtreler.
Genel uygulama alanları dönüştürücüleri, rüzgar türbinleri veya güç kaynaklarıdır.

REO EMV Filter CNW 173

DOĞRU AKIM FİLTRELERİ

REO DOĞRU AKIM filtresi, solar modülleri erken yaşlanmaya karşı korur.

Modern güç dönüştürücülerindeki her zamankinden daha verimli enerji dönüşümünün sonucu olarak, doğru akım devrelerinden her zamankinden daha yüksek frekanslı enerji geçebilmektedir. Bu enerji modern enerji yarı iletkenlerinin hızlı anahtarlama işlemlerinden kaynaklanmaktadır ve solar modüllerin erken yaşlanmasına neden olabilir. REO-Doğru akım şebeke filtreleri her iki yönde de çalışır. Pratik kullanımda bu, uç cihazların gereksiz yüksek frekanslara karşı korunduğu anlamına gelir. Öte yandan, güç ağı aynı zamanda uç cihazların kendileri tarafından üretilen yüksek frekansların yayılmasına karşı da korunmaktadır.

REO CW 8981 HARMONİK FİLTRE– 60 HZ (IP20)

HARMONİK FİLTRELER

REO harmonik filtreleri THD’nin (Toplam Harmonik Bozulma) azaltılması için kullanılır.
Harmonik akımlar o kadar güçlü bir şekilde bastırılır ki THD %5’in altına iner (örneğin, kesintisiz güç kaynağı sistemlerinde).

Reaktif güç harmonik filtre (örn. REOWAVEpassive) ile azaltılır ve %30’a kadar enerji tasarrufu sağlar.

REO Sinusfilter N CNW 933

SİNÜSOİD FİLTRE

Frekans dönüştürücünüz için sinüzoidal şekilli çıkış gerilimi
REO sinüzoidal filtrenin avantajları:
– Çıkış gerilimi sinüzoidaldir
– Çok uzun motor kabloları için de uygundur
– Blendajlı motor kablolarına gerek kalmaz
– Tüm sistemin verimlilik seviyesi artırılır
– Motor gürültüsü ve girdap akımı kayıpları azaltılır

REO Einphasen-Netzfilter CNW 101

EMC-FİLTRE

EMC filtreleri hat üzerinden iletilen parazitleri bastırmak için kullanılır.

Yayılma maksimum düzeyde iletken uyumsuzluğu ile önlenir. Filtreleme etkileri her iki yöne de uzanır. Bu da hem tüketiciden ağa hem de ağdan tüketiciye olan parazitin bastırıldığı anlamına gelir.

REO Dreiphasen du/dt-Filter CNW M833 IP20

DU/DT FİLTRE

REO du/dt filtreleri, tasarımları sayesinde gerilim artışlarını bastırarak tolere edilebilir seviyeye getirir.

Frekans inverteri ile motor arasındaki kısa kablolar için, bir du/dt filtresi artış hızını sınırlar ve frekans inverteri ile motor arasındaki ideal bağlantıyı oluşturur.

REO EMV Filter CNW 107.3/480

YÜKSEK – AKIM FİLTRESİ

REO yüksek akım filtre özellikle rüzgar enerjisi tesisleri ve endüstriyel uygulamalarda, yüksek mevcut uygulamaların parazitlenmesinin giderilmesi için dizayn edilmiştir.

480V ve 690V gerilim seviyeleri için farklı filtre serileri mevcuttur.
REO yüksek akım filtreleri, farklı gövde varyantları ile teslim edilebilir ve bu sayede pek çok farklı çevre koşullarına uyum gösterebilirler.

REO Filtro EMC CNW 307

FİLTRE KOMBİNASYONU

REO’nun filtre kombinasyonu ile, üç fazlı bir şok bobinleri ve EMC filtresi bir araya gelir. Bu kombinasyon EMC problemleri ve harmonikleri minimize eder ve enerji maliyetlerini %20’ye kadar azaltır.
Hat bobini, harmonik reaktif gücü telafi ederek besleme ağındaki gerilimi giderir. Bu şekilde, harmonikler ve özellikle komütasyon oynamaları önemli ölçüde azalacaktır.

REO Individuelle Lösung bei Produkten

Kişisel Gelişim

Uygulamanıza özel geliştirilmiş teknik olarak uygun çözümler.

Gerçek teknik ihtiyaçlarınızı analiz ediyor ve standartlaştırılabilen ürün çözümleri geliştiriyoruz.